Tavsiye ve Yorumlar

Tavsiye - Yorum Yaz...

 
 
 
 
 
 
(*) Bu alanlar zorunludur.
4 entries.
Nergis Kayan Nergis Kayan from İstanbul wrote on 13 Mart 2020 at 10:17:
Ben çok ağır bir lohusalık depresyonu geçirdiğim dönemde sevgili canım hocamı bulmuştum. O bana öyle bir el verdi ki. Her zaman bana bu yolda ışık tutarak ne yapmam nasıl yapmam gerektiğini anlattı. O kadar su gibi konuşuyor ki... İnsan kendini iyi hissetse bile gitmek ister. Benim hayatımda iyiki var olmuş. Yanlizca bir doktor değil benim için, bir abla gibi oldu bana. Siz anlatırsınız oda sizinle yaşar sanki o duyguyu. Kendisi çok sıcak ve ilgilidir. Minnettarım size hocam. İyiki siz.
Mehmet K. Mehmet K. from İstanbul wrote on 17 Aralık 2019 at 19:38:
Ben hayatımın tepetaklak olduğunu düşündüğüm, iş hayatımda çok ağır psikolojik baskılara mağruz kaldığım bununla birlikte idari ve adli konularda çok ağır haksızlıklara uğradığım ve neredeyse artık kendi kişiliğimden şüpheye düşme noktasına getirildiğim bir dönemin ortasında Meltem Hn'ın psikolojik danışmanlığına başvurdum. Bir psikiyatriste gidip bütün gün beni uyutacak ve yıllar sonra çok şeyler geçtikten sonra uyanıp etrafıma şaşkın ve pişmanlıkla bakıp kaldığım, uyandığımda hiç bir sorunumun çözümlenmemmiş olduğu ilaç kullanma süreci yerine bedeli ne olursa olsun uyanık kalarak iyileşmeyi tercih ettiğim bir çözümü seçtim Melten Hanım ile. İyiki de diyorum iyiki de böyle yaptım; zira Meltem Hn'ın yardımıyla uyanık olarak sürdürdüğüm bu psikoterapinin sonucunda uğradığım haksızlıklar boyutunu fazlasıyla aşarak aslında gerçekten kendi gerçeklerimi nasıl ıskalamakta olduğumu anlamıştım. Çünkü ilk başlarda Meltem Hn'ın beni tanımaya çalışması süreci aslında sonradan farketmiştim ki kendimi tanımam için bütün imkan ve düşünsel olanakların önüme sunulduğu bir süreçti. Benim için itiraf etmeliyim ki zaman zaman çok zor da geçse kendimle ve geçmişimle ilk defa bu kadar net bir şekilde yüzleşmiştim. korkularımı tanıdım, kaygılarımı tanıdım, beni güçsüz ve savunmasız bırakan merhamet duygumu gerçeklikle yan yana getirip adil şekilde tarif etmeyi kendimi korumayı öğrenmeye başladım, uzun süredir gözden kaybolmuş ve bir kenara atmış olduğum gerçek gücümü yeniden attığım yerden aldım ve ne kadar değerli olduğunu farkettim. Benzetmek gerekirse bataklık içinde olduğum bir sahilden dalışa geçmiş ve hayat denen o çok değerli süreci sahiplenerek aklım ve duygularımla yeni bir sahilden karaya nasıl çıkacağımı öğrenmeye başladım. Melten Hn harika bir danışman, harika bir rehber. Kendisine çok saygı duyuyorum, yüzüne de ifade ettiğim gibi iyi ki varsın Meltem Hn. Çok teşekkürler...
Sedef Sedef from İstanbul wrote on 17 Aralık 2019 at 13:13:
Vajinismus şikayeti ile gittiğim klinikten mutlu, özgüvenini geri kazanmış bir kadın olarak çıktım. Meltem hanım Pozitif duruşu ile bana kendimi çok rahat hissettiriyor. Her şey için çok çok teşekkür ederim güzel psikoloğuma.
ipek ipek from istanbul wrote on 17 Aralık 2019 at 13:07:
Merhaba Meltem Hanıma boşanma sürecini yeni tamamlamış bir arkadaşımın tavsiyesi ile ben de boşanma sürecinde iken başvurdum. Uzun yıllar ilaçlar ile yaşadığım için ilaç destekli olmayan, motivasyonumu yükseltici ,konuşma odaklı ve iyi taraflarımı görmemi sağlayacak bir doktor arayışındaydım. Meltem Hanım la aynen böyle bir tedavi süreci yaşadım. Çok zor bir süreç olmasına rağmen ilaç kullanmadan bu süreci sakinlikle ve uyum ile hallettik. Herkes beni tanıdığı için nasıl olduğunu sorduğunda mutlulukla Meltem Hanım'ı tavsiye ettim. Tedavimiz o zamanları kolaylıkla atlatmamı sağlamasının yanı sıra hayatla ilgili de ilerleyen zamanlar da kullanacağım bir çok faydalı davranış kazanmamı sağladı. Ben ömür boyu destek almaya devam edeceğim. Sadece dertleşmek için bile kendisine gidebilirim 🙂 Canım doktoruma da öpücükler . İyi ki varsınız. 39 yaşında kendimi yeniden doğurmama neden oldunuz.